Jak skompletować ciekawe paczki okolicznościowe?

Paczka okolicznościowa jest ciekawym i eleganckim pomysłem na prezent. Jest to przy tym podarunek bardzo uniwersalny, a więc doskonale sprawdzi się w relacjach o charakterze biznesowym i zawodowym. Jak skompletować taką paczkę, by prezent okazał się trafiony? O jakich zasadach warto pamiętać i co najczęściej umieszcza się w paczkach?

Paczka okolicznościowa – co może się w niej znaleźć?

W paczce okolicznościowej znaleźć może się wiele rzeczy, jednakże najczęściej umieszcza się w niej ekskluzywne produkty spożywcze. Co dokładnie może się tu znaleźć? Do paczki włożyć można na przykład wysokiej jakości słodycze, co jest chyba jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Warto przy tym pamiętać, że zdecydowanie liczy się tu jakość, a nie ilość. Z drugiej strony robiąca wrażenie paczka powinna mieć też pewną objętość, więc trzeba znaleźć równowagę, pomiędzy ilością umieszczonych w niej przysmaków, a ich jakością. Mogą to być zarówno słodycze znanych i cenionych producentów, jak i ręcznie robione łakocie, które coraz częściej spotkać można w ekskluzywnych cukierniach.

Oprócz słodyczy często wybieranym prezentem do paczki okolicznościowej jest kawa. Tutaj zadanie jest łatwe. Na rynku funkcjonuje wiele wyspecjalizowanych sklepów z kawą, w których znaleźć można produkty bardzo wysokiej jakości, bardzo często nie do znalezienia w zwykłych sklepach spożywczych. Z podobnych powodów również herbata jest dobrym wyborem do paczki. Najlepsze herbaty często zachwycają nie tylko smakiem, ale również ciekawym i bardzo atrakcyjnym opakowaniem. Elementem, który też często zawierają paczki okolicznościowe, jest też elegancki alkohol. Warto jednak w tym przypadku wykazać się rozwagą. Z różnych względów nie każdy go pije, więc wysokoprocentowe trunki powinny być umieszczane w paczce tylko wtedy, kiedy mamy absolutną pewność, że będą tam mile widziane. Uważa się natomiast, że dobrym i neutralnym pomysłem jest włożenie do paczki butelki dobrego wina.

Dlaczego warto stawiać na różnorodne podarki w paczce?

Często jest tak, że wręczając paczkę okolicznościową, nie mamy dokładnych informacji o preferencjach obdarowywanej osoby. Część osób na przykład nie lubi i nie je żadnych słodyczy. Ktoś inny nie będzie gustował w kawie, czy herbacie. Nie każdemu przypadnie do gustu również nawet najbardziej eleganckie wino. Mimo że obdarowany prawdopodobnie i tak ucieszy się z prezentu, to warto zadbać o to, by sprawił mu on autentyczną przyjemność. To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy okolicznościowa paczka ma służyć zacieśnianiu relacji biznesowych i budowie wizerunku naszej firmy.

Dlatego też warto postawić na różnorodność. Przygotowaliśmy kilka zasad, o których warto pamiętać przy kompletowaniu paczki okolicznościowej:

  1. Dobrze jest, kiedy w paczce znajdą się nie tylko słodycze, ale również opakowanie kawy, albo herbaty.
  2. Jeżeli w paczce znajdzie się alkohol, to powinien on być tylko jednym z jej elementów.
  3. Najlepsze paczki to takie, w których różnorodne, drobne podarki są nie tylko wysokiej jakości, ale również są do siebie dobrze dobrane. Jeżeli na przykład w paczce znajduje się opakowanie kawy, to powinny się w niej znaleźć pasujące do niej słodycze.
  4. Warto zwrócić również uwagę na opakowania podarunków w paczce. Jeśli będą do siebie dobrze dobrane kolorystycznie, to całość na pewno zrobi dobre wrażenie.

W dobrze dobranej paczce okolicznościowej z całą pewnością obdarowany znajdzie coś dla siebie, co sprawi mu autentyczną radość.

Liczy się nie tylko wnętrze

Warto przy tym pamiętać, że w paczkach okolicznościowych zdecydowanie liczy się nie tylko zawartość. Najlepsze paczki to takie, które robią odpowiednie wrażenie jeszcze przed otwarciem. Dlatego też warto zainwestować również w odpowiednie opakowanie. Paczka umieszczona na przykład w eleganckiej, drewnianej skrzynce, ozdobnym kartonie, czy koszyku z całą pewnością będzie prezentować się świetnie.

Paczki okolicznościowe dostosowane do okazji

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w takiej paczce również małego upominku, w postaci np. dekoracji. Wszystko zależy oczywiście od okazji, na jaką przewidziana jest paczka. Jeżeli przygotowuje się ją z okazji świąt bożonarodzeniowych, to warto umieścić w niej również dekoracyjne suszone owoce i dodatkowy, drobny prezent – na przykład ładną bombkę choinkową. Jeżeli natomiast paczka ma być wręczona w okresie wielkanocnym, dobrze jest umieścić w niej pisankę, czy inne, związane z tym czasem dekoracje. Z kolei w sytuacji, w której paczka przygotowywana jest z myślą o jakimś ważnym wydarzeniu, to można umieścić w niej piękną kartkę z gratulacjami, życzeniami, czy podziękowaniem za dotychczasową współpracę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto pamiętać, że paczkę taką niekoniecznie trzeba przygotowywać samemu. Można zamówić gotowe paczki skompletowane według określonych wzorów. Powierzenie sprawy specjalistom jest gwarancją, że paczka będzie wykonana starannie, a jej zawartość ucieszy obdarowanego.