Jak przygotować zdrową kolację wigilijną?

W tym roku to właśnie na ciebie spadł obowiązek przygotowania kolacji wigilijnej dla całej rodziny. A gdyby tak zaproponować jej coś innego niż to, do czego przywykła? Fit święta Bożego Narodzenia naprawdę mogą się udać, jeśli tylko je przemyślisz, zaplanujesz i dobrze wszystko zorganizujesz. Postaraj się zatem przygotować stół pełen smacznych i zarazem zdrowych i mniej kalorycznych dań. Możesz być pewien, że twoja rodzina się nimi zachwyci, zwłaszcza jeśli odpowiednio je przyprawisz, uzupełnisz świeżymi ziołami i jakoś udekorujesz. Pamiętaj, że jemy także oczami.

Przygotowując takie zdrowe święta, nie musisz już zastanawiać się nad tym, jak nie przytyć w święta, bo ze zdrowymi daniami jest to niemalże niemożliwe. Zadbaj więc o to, by na wigilijnym stole pojawiła się spora ilość warzyw. Możesz przygotować z nich różnorodne sałatki. Aby było jeszcze lżej i zdrowiej, pokrój je po prostu na małe kawałeczki i umieść w miseczkach, a obok nich postaw sos przygotowane na jogurcie naturalnym. Sałatki uzupełnij natomiast oliwą z oliwek. Nie zalewaj ich jednak olbrzymią ilością tłuszczu. Jedna łyżka oliwy z oliwek w zupełności wystarczy, by dobrze wymieszać ze sobą wszystkie składniki sałatki.

Oryginalne pomysły na dekoracje świąteczną

Fit święta Bożego Narodzenia na pewno nie będą składać się z żadnych sztucznych, gotowych i gazowanych napojów. Totalnie z nich zrezygnuj. Jeżeli ich nie podasz, nikt nie będzie po nie sięgać. A są one niestety sporą pokusą zwłaszcza dla dzieci, które w żadnym wypadku nie powinny spożywać tego rodzaju napojów. Zamiast nich zaproponuj gościom zwykłą wodę. Możesz ładnie ją podać, przelewając ją do wysokiego dzbanka i dodając do niej plasterki cytryny, kawałki pomarańczy, listki mięty oraz kostki lodu. W innych dzbankach zaparz natomiast zieloną herbatę. Świetnie pobudza ona metabolizm.

A co z alkoholem? W końcu gdy czytasz porady na temat tego, jak nie przytyć w święta, zwykle pojawia się wzmianka o tym, że lepiej unikać napojów wysokoprocentowych. Nie musisz jednak narażać się na krytyczne uwagi rodziny, nie podając żadnego alkoholu. Zaproponuj bliskim po prostu czerwone wino. Jest ono jednym ze zdrowszych trunków, ponieważ zawiera antyoksydanty.

1 Reply to “Jak przygotować zdrową kolację wigilijną?”

Dodaj komentarz