Oryginalne pomysły na dekoracje świąteczną

Oto kilka pomysłów na oryginalną i imponującą dekorację bożonarodzeniową. Dekoracja domu w okresie Bożego Narodzenia powinna być działaniem ujmującym, pełnym wspomnień, tradycji i świątecznej radości.

Używaj światełek.

Proste światełka mogą być zawieszone w oknach i na balkonach, aby nadać domu świąteczny charakter.. Można je również zawiesić nad ścianami, wzdłuż półek, nad drzwiami lub wokół obrazów. Migające światełka nadają dekoracji magiczny charakter i wyglądają bardzo ładnie w ciemny zimowy dzień.

Aromaty.

Nasz zmysł węchu jest bardzo silny, a zapach Świąt Bożego Narodzenia może pomóc nam wywołać szczęśliwe wspomnienia i sprawić, że poczujemy się dobrze. Można stosować różne ozdobne świece o zapachu cynamonu, pomarańczy, gałki muszkatołowej lub goździków. Świąteczne ciastka i ciepłe wino z przyprawami i cukrem nadadzą domu niesamowity klimat. Istnieją również bożonarodzeniowe wiśnie doniczkowe (kwiaty suszone), które oprócz tego, że są dekoracyjne, mają typowe świąteczne aromaty

Choinka – ustrojone drzewko

Używaj przezroczystych słoików jako świeczników.

Napełnij zużyte słoiki po dżemach i przetworach świecami, ananasami, owocami i kilkoma gałęziami, które można znaleźć w lesie.

Świece i liście leśne.

Przykryj stolik do kawy lub półkę białym papierem i połóż na nich wiecznie zielone gałązki i wysokie świece. Przed zapaleniem świec należy upewnić się, że gałęzie znajdują się wystarczająco daleko od ognia.

Zrób własną choinkę.

Na ścianie z każdą rzeczą, jaką można sobie wyobrazić. To mogą być zdjęcia, światła, rzeczy.. Wszystko, co przyjdzie do głowy, to dobry wybór.