Wady i zalety naturalnej choinki

Jeśli mówimy o Bożym Narodzeniu, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest choinka, ponieważ jest to ozdoba, której nigdy nie powinno zabraknąć. Jednak co roku zastanawiamy się czy kupno naturalnego drzewa jest dobrym pomysłem, ale to naprawdę zależy bardziej od gustu danej osoby, jednak dziś powiemy o tym kilka rzeczy.

Naturalne drzewo ma krótką żywotność i dlatego będzie użyteczne tylko przez jeden sezon. Ponadto, niektóre drzewa nie pozostają świeże aż do Dnia Trzech Króli, szybko tracąc swoją magię. Nie martw się, naturalne drzewa mają wiele zalet. Jeśli kupisz swoje drzewo w certyfikowanej szkółce, nie będziesz musiał się martwić, że uschnie. Certyfikowane szkółki zapewniają, że Twoje drzewo pozostanie świeże i nada domowi szczególny charakter, z tym szczególnym zapachem kojarzącym się nam ze świętami.

Kolejną zaletą jest to, że aby móc wyciąć drzewo, musiały minąć co najmniej 3 lata, co oznacza, że podczas uprawy działało ono jako jeszcze jedno płuco naszej planety. Wreszcie, co nie mniej ważne, drzewo pozostaje funkcjonalne po wyrzuceniu, ponieważ istnieje kilka programów do recyklingu naturalnych drzew, z których wytwarza się kompost i inne materiały biodegradowalne.