Prawdziwa choinka bożonarodzeniowa

Drzewo sztuczne jest dla wielu ludzi najłatwiejszą, najbardziej praktyczną i najbardziej ekologiczną opcją, ale wiele rodzin decyduje się na zakup naturalnego drzewa na Boże Narodzenie. Jeśli zdecydowałeś się postawić naturalną choinkę, to chcemy opowiedzieć Ci o wskazówkach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze i pielęgnacji żywej choinki, tak aby trwała przez całe Boże Narodzenie i aby można było nawet posadzić ją w swoim ogrodzie, gdy święta dobiegną końca.

Przed wyborem drzewa

Przed zakupem lub ścinką drzewa, ważne jest aby wybrać miejsce, w którym zamierzasz je umieścić i zmierzyć przestrzeń, zarówno na szerokość jak i wysokość. Średnica gałęzi u podstawy drzewa nie powinna przekraczać maksymalnej szerokości twojego miejsca, chociaż możliwe jest przycięcie gałęzi u podstawy drzewa, może to zepsuć jego symetrię. Jeśli chcesz przesadzić drzewo do ogrodu po Bożym Narodzeniu, powinieneś wybrać stosunkowo chłodne miejsce, z dala od grzejników, grzałek i kominka.

Sztuczką aby sprawdzić czy drzewo jest świeże, to podniesienie choinki i opuszczenie jej. Jeśli jest sucha i traci dużo igieł, wybierz inną. Ponadto, igły powinny być błyszczące, zielone i giętkie.

Regulacja wysokości drzewa

Jeśli drzewo jest zbyt wysokie, można podciąć gałęzie na górze, a następnie zebrać je i użyć ich do zrobienia wieńca bożonarodzeniowego na drzwi lub innej dekoracji.

Transport drzewa

Jeśli drzewo jest małe, to może zmieścić się w samochodzie. Jeśli jest bardzo duże, jednym ze sposobów jej transportu jest zawinięcie go w tkaninę i przywiązanie do bagażnika dachowego.

Jak posadzić drzewo w domu

Kiedy wrócisz do domu, włóż drzewo do donicy. Aby przygotować doniczkę, należy najpierw włożyć kilka kamieni na dno, a następnie warstwę gleby lub nawozu (szkółka może doradzić najlepszy rodzaj). Podlewać ziemię i postawić donice na podstawce w wybranym miejscu.

Utrzymanie drzewa w domu

Odetnij zbyt długie gałęzie i pozostawiając te, na których chcesz umieścić bombki. Wykorzystaj wycięte gałęzie, aby udekorować resztę domu. Ważne jest, aby podlewać drzewo i nie dopuścić do wyschnięcia gleby.